طلبه مهدوی

ارباب ما معلم عیسی بن مریم است ...

طلبه مهدوی

ارباب ما معلم عیسی بن مریم است ...

۲ مطلب در فروردين ۱۳۹۴ ثبت شده است

طواف دور خانه ی خدا که از سنگ است بت پرستی نیست؟

جمعه, ۲۸ فروردين ۱۳۹۴، ۰۲:۵۷ ب.ظ

با طواف دور کعبه، سنگ و گل را نمی پرستیم، زیرا هرگز در سنگ و گل کوچک ترین نفع و ضرری نمی بینیم. اگر این اعمال را با اعتقاد به این که سنگ و گل و کعبه، مبدأ آثار خدایی هستند، انجام می دادیم، در ردیف بت پرستان قرار می گرفتیم، ولی برای مسلمانان طواف کعبه یک نوع احترام و ارزش گذاشتن است. نیز اجابت دعوت خدا و لبیک فرمان اوست که به طواف و عبادت خدا در این مکان فرمان داده است. یک مسلمان در مقابل خانه کعبه برای سنگ و چوب سجده نمی کند، بلکه برای خداوند بزرگ که به ساخن کعبه برای عبادت فرمان داده است، سجده می کند و تنها عبادت خدا به جا می آورد ، نه عبادت و پرستش سنگ و چوب.

هیچ کس کعبه را عبادت نمی کند، بلکه چون خدا و پیشوایان دینی فرموده اند، طبق برنامه خاصی به دور کعبه طواف می کنند، که از نظر ماهیت و از نظر هدف و انگیزه با اعمال بت پرستان کاملاً متفاوت است. آن ها بت ها را مبدأ آثار و تأثیرگذار در افعال می دانستند، ولی مسلمانان به هیچ وجه کعبه را مبدأ آثار و تأثیرگذاری نمی دانند و هیچ شأنی برای آن در نظام آفرینش و ربوبیت معتقد نیستند.

منظور از زیارت خانه خدا رفتن و کعبه را طواف کردن، دیدن خدا در آن جا و دور او گردیدن نیست.چرا که به دلیل عقل و شرع خدای متعال نه جسم دارد و نه قابل دیده شدن است . خدا را نمی توان با چشم سر دید ؛نه در کعبه ،نه در مسجد ،نه در آسمان، نه در زمین ،نه در دنیا و نه در آخرت.

کعبه محور عبادت مسلمانان معین شده است به خاطر مصالحی.

همان خدایى که فرموده به هر طرف رو کنید ،آن جا وجه خدا است و این که او از رگ گردن به انسان نزدیک‏تر است، همو دستور داده است که دور کعبه طواف کنیم و به هنگام نماز به طرف مسجدالحرام نماز بخوانیم.

بت پرستان، بتها را شریک خدا می دانستند و خود بتها را عبادت می نمودند؛ امّا هیچ مسلمانی کعبه را خدا یا شریک خدا نمی داند؛ بلکه چون خدا امر نموده که کعبه را طواف کنید، آن را طواف می کنند. دقّت فرمایید! به امر خدا طواف می کنند نه پرستش.

مگر صِرف توجّه نمودن به چیزی یا احترام گذاشتن به چیزی، پرستش نمودن اوست؟! پرستش یک موجود آن است که برای آن موجود، نقش خالقیّت یا ربوبیّت یا الوهیّت قائل شده به این دلائل او را احترام کنیم. لذا احترام یا تبرّک نمودن بدون چنین اعتقاداتی ابداً به معنی پرستش نیست.

بنابراین مقایسه طواف خانه خدا با بت پرستی،مقایسه ای نادرست و ناشی از عدم توجه به واقعیت طواف خانه خداست. چرا که طواف،انجام فرمان خداست.

ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها ) مبارک !!!

پنجشنبه, ۲۰ فروردين ۱۳۹۴، ۰۵:۱۲ ب.ظ
شکوه فاطمه را هیچ کس نمی فهمد


خدا برای خودش آفرید زهرا را...اَلسَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ رَسُولِ اللَّهِ